Szycie do nocy, dziś gala z pokazami mody [ZDJĘCIA]

kosz
31.05.2012 , aktualizacja: 31.05.2012 22:04
A A A Drukuj
Uczestniczki IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Młodego Projektanta Bielizny Damskiej do późnej nocy odszywały swoje projekty, ostatnie poprawki nanosiły jeszcze przed generalną próbą z modelkami. Wieczorem okaże się, która z koszulek stanie się pierwszym dużym krokiem w świata mody, bo główną nagrodą jest indeks na uczelnię. TEKO Design+Business w Danii
Białostockie Zderzenia Modowe to podtytuł Ogólnopolskiego Konkursu na Młodego Projektanta Bielizny Damskiej organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi. W tym roku zgłosiło się 139 osób z całej Polski, z różnych szkół związanych z projektowaniem mody i krawiectwem, z których wyłoniono półfinalistów. I tak od środy do czwartkowego południa 10 młodych projektantek pracowało nad swoimi projektami.

- Zależało nam na tym, by nie był to tylko konkurs na projekt, ale także wykonanie. Uczestniczki mają od nas wsparcie, przy każdym projekcie pomagają nauczycielki zawodu na naszej szkoły, które dają wskazówki konstrukcyjne - mówi Kamila Luiza Antoniuk, pracująca przy organizacji konkursu.

A pomysły na damską bieliznę nocną są naprawdę intrygujące. Jest inspiracja wampirami, stylem latynoskim, barokowym.

- Uwielbiam dopasowane gorsety, to coś naprawdę zmysłowego, a ta kreacja miała być trochę inspirowana wampirami - opowiada o swoim projekcie Magdalena Racławska z Warszawy, która już po raz drugi bierze udział w konkursie. W ubiegłym roku jej projekt zdobył II miejsce. - Startuję w tym konkursie, bo zachęcająca jest przede wszystkim nagroda, czyli indeks, ale warto też spróbować swoich sił, bo dostępne są tutaj wszystkie materiały. Wszystkie konkurujące projekty są inne i ciekawe, więc w sumie nie wiadomo, który ma największą szansę na wygraną.

- Mój projekt miał pokazać przede wszystkim subtelność, dziewczęcość - opisuje Aleksandra Ratajczyk z Łodzi, która zaprojektowała różowo-czarny komplet z koszulką zakończoną trenem.

Dorota Szpak przygotowała turkusową opięta koszulkę nocną wykończoną kwiatową aplikacją.

- Wykonanie bielizny jest znacznie trudniejsze, niż klasycznego stroju, ponieważ jest ona opięta, musi być dobrze dopasowana, ważna jest tez dbałość o materiały podkreśla uczennica białostockiej "odzieżówki" z Bielska Podlaskiego.

Wszystkie koszulki nocne zostaną zaprezentowane podczas finałowej gali w Teatrze Dramatycznym. Wieczorem zapadnie ostateczny werdykt jury, do którego zaproszone zostały autorytety w dziedzinie mody, m.in.: Elwira Horosz, Lola Zombi, Agnieszka Spiegelhalter, Hanna Gajos, Ewa Kuźmicka-Grzegorczyk i Olga Borys. Będą tez pokazy mody i spektakl taneczny.

Brak komentarzy