Pijany kierowca zabił pasażera. Miał 2 promile [ZDJĘCIA]

MSW
11.05.2012 , aktualizacja: 11.05.2012 12:06
A A A Drukuj
Wypadek w Nietkowie

Wypadek w Nietkowie (Fot. KMP Zielona Góra)

Wypadek wydarzył się nad ranem w Nietkowie k. Zielonej Góry. 28-letni kierowca wypadł na łuku z drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie. Pasażer, którego wiózł pijany kierowca, zginął na miejscu
Policjanci są wstrząśnięci. Wypadek wyglądał naprawdę groźnie. Citroen, po zderzeniu zostało kompletnie zniszczony. Strażacy musieli rozcinać karoserię by wydobyć z wraku ofiary wypadku. Niestety, jak w większości wypadków, zginął pasażer.

Wypadek wydarzył się chwilę po godz.4 nad ranem we wsi Nietków k. Zielonej Góry. Kierowca nie opanował auta na łuku drogi. Wbił się w metalowo-betonowe ogrodzenie wiejskiej posesji.

W wypadku zginął 40-latek, który siedział obok kierowcy. Auto prowadził 28-latek spod Zielonej Góry. Z obrażeniami trafił do szpitala. W lecznicy okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany. Miał we krwi 2 promile alkoholu. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną wypadku była najprawdopodobniej utrata panowania nad pojazdem na łuku drogi. Nie bez znaczenia był także stan nietrzeźwości kierującego, co miało ogromny wpływ na jego reakcje za kierownicą - opowiada Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiego komendanta. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.


Wyświetl większą mapę

Brak komentarzy