Łapska podstrefa zaczyna żywot. Inwestycje w regionie

eve
16.02.2012 , aktualizacja: 15.02.2012 20:16
A A A Drukuj
Do łapskiego urzędu zgłaszają się już pierwsze firmy, które chcą zainwestować na obszarze Podstrefy Łapy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Póki co gmina przygotowuje się do zorganizowania przetargu na wykonanie uzbrojenia terenu.
- Prowadzimy intensywną promocję terenów podstrefy. W 2011 roku wpłynęło kilka zapytań o możliwości inwestycyjne na terenie gminy Łapy. Właśnie trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami - nic więcej zdradzić nie chce Magdalena Perkowska - Szymanowicz z Urzędu Miejskiego w Łapach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w podstrefie zainwestować chce poznańska firma, która mogłaby dać prace dla co najmniej kilkunastu osób.

Obszar łapskiej podstrefy zlokalizowany jest pomiędzy zakładem cukrowni, należącym do Krajowej Spółki Cukrowej oraz granicą miejscowości Łapy-Łynki. Obszar obejmuje prawie 12 ha terenu i w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod działalność produkcyjną i usługową. Nieopodal podstrefy przebiega linia kolejowa Warszawa- Białystok, znajduje się również czynna bocznica kolejowa.