Pogotowia będą dwa - przy Poleskiej i Miłosnej

aga
27.11.2011 , aktualizacja: 27.11.2011 14:05
A A A Drukuj
Już nie tylko przy ulicy Poleskiej, ale też przy Miłosnej pacjenci z Białegostoku znajdą pomoc w nocy i święta. Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął konkurs na świadczenie tych właśnie usług w przyszłym roku.
Aby było sprawniej i pacjenci mieli bliżej - miasto od 1 stycznia 2012 będzie podzielone na dwa sektory: wschodni i zachodni.

Nie zmieni się sytuacja mieszkańców wschodniej części miasta, bo oni nadal będą mogli korzystać z porad Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Poleskiej. Będą to osiedla: Centrum, Białostoczek, Sienkiewicza, Bojary, Piasta, Przydworcowe, Jaroszówka, Wygoda, Piaski, Skorupy, Mickiewicza, Dojlidy, Kawaleryjskie, Dojlidy Górne.

Do nowej placówki, która mieścić się będzie w placówce Villa Med przy ulicy Miłosnej (okolice ulic Boboli i Armii Krajowej) przypisano mieszkańców osiedli: Młodych, Antoniuk, Bema, Nowe Miasto, Zielone Wzgórza, Starosielce, Słoneczny Stok, Leśna Dolina, Wysoki Stoczek, Dziesięciny, Bacieczki, Zawady.

NFZ zapewnia, że pacjenci będą mogli korzystać z jednego i drugiego ambulatorium i wybrać te, do którego będzie w danym momencie bliżej. Fundusz zachęca jednak, aby na początku korzystać z dwóch gabinetów, bo kolejki w obu będą krótsze.

W pozostałej części województwa już wiadomo, że opiekę mają zapewnioną mieszkańcy wszystkich miejscowości poza połową powiatu białostockiego. Chodzi o gminy: Dobrzyniewo, Czarna Białostocka, Wasilków, Supraśl, Gródek, Michałowo, Juchnowiec. Kto będzie się zajmował mieszkańcami tych miejscowości - okaże sie 6 grudnia, kiedy to zostanie rozstrzygnięty kolejny konkurs

Brak komentarzy